Her gün yüzlerce suçsuz insan kimlik hırsızlığıyla karşı karşıya kalıyor. Sorunlarla karşılaşmadan ID Safe "Kimliğim Güvende" ile tanışın!

Kimlik Hırsızlığı yabancı birilerinin bilginiz dışında, kimlik bilgilerinizle, sizin yerinize geçerek senet imzalaması, şirket kurması, banka kredisi kullanması, internette işlem yapması ya da adli bir suça karışmasıyla başınıza gelebilecek her türlü olay ve durumdur. Bu durumda kişi kendini kandırılmış hissetmesinin yanı sıra, maddi ve manevi boyutu çok yüksek zararlara uğrayabilir, itibar kaybedebilir ve hatta suçsuzluğunun ispat edilememesi durumunda hapis cezası alabilir.

Kimlik hırsızlığı süreci, doğru yönetilememesi durumunda başınıza geri dönüşü neredeyse imkânsız sorunlar açabilir.

Kimlik hırsızlığı vakalarının tüm dünyada alarm verecek oranlara varması ile kişisel bilgilerimizin korunması belki de hiç olmadığı kadar önem kazanmaya başladı!

Bu yüzden ID Safe "Kimliğim Güvende" ile tanışmanızı öneriyoruz. Çünkü ID Safe "Kimliğim Güvende", kimliğiniz ile ilgili her türlü konuda size destek olan, yol gösteren ve başınıza gelebilecek bir olayda maddi güvenceler sunarak uzman danışmanlar ve avukatlarla süreci, sizin için en sıkıntısız ve hızlı çözülmesini sağlayacak şekilde yöneten benzersiz bir üründür.

"Hemen şimdi kimliğinizi koruma altına alın."

Günümüzde kimlik hırsızları, tedbirini almayan kişilerin bilgilerini çalmak konusunda gittikçe uzman hale gelmiştir. Kimlik Hırsızlığının sonuçları çok farklı ve ağır olabilir.

Finansal kayıplar – Hırsızlar, yapmadığınız alışverişler yüzünden sizi büyük borçlara sokabilir.

Kredibilite ve itibar kaybı – Kredibiliteniz etkilendiği takdirde banka hesabı açarken, kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunurken problem yaşayabilir, itibar kaybınız ile ise hiç beklemediğiniz zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

Zaman kaybı ve mücadele – Kimlik hırsızlığı sonucu oluşabilecek sorunlardan kurtulmak sandığınızdan da zor olabilir.

ID Safe "Kimliğim Güvende" ile kimlik hırsızlığına karşı her türlü korumaya sahip olur, en kötü durumlarda bile mağdur olmazsınız.


“Kimliğinizi korumak artık hiç olmadığı kadar önemli...”

Kimlik hırsızlarının gittikçe ısrarlı hale gelmesi ve teknolojik gelişmelerden faydalanmaları günümüzde kimlik korumasını çok daha önemli hale getirmiştir. ID Safe "Kimliğim Güvende" ye sahip olduğunuzda birçok hizmetten yararlanmanın yanı sıra her an korunduğunuzu bilmenin rahatlığını da yaşarsınız.

1. Kimlik destek hattı

Kimlik Hırsızlığı açısından olası riskleriniz neler, bu riskleri nasıl azaltabilirsiniz ve kendinizi nasıl koruyabilirsiniz gibi kimliğiniz ile ilgili başınıza gelebilecek her türlü konuda 444 1 277 numaralı Kimlik Destek Hattı’mızı arayarak, Uzman Müşteri Temsilcimizden yardım alabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir kimliğinizi kaybetmenizin ardından yenisini nasıl, hangi belgelerle ve hangi aşamaları izleyerek edinebileceğinizi de Kimlik Destek Hattımızdan öğrenebilirsiniz. Kayıp kimlikleriniz için müşteri temsilcilerimiz sizin yerinize gazete ilanı verilmesini organize eder ve ilanın yayınlandığı gazetenin bir örneğini saklamanız için sizinle paylaşır.

ID Safe "Kimliğim Güvende" ye bilgilerinizi kaydettirirken aynı zamanda düzenli olarak kimlik sahteciliğiyle ilgili gelişmeleri içeren e-bültenlere ulaşabilecek, yeni tehdit ve çözüm yollarından günü gününe haberdar olabileceksiniz.

2. Tespit Edici ve Önleyici Koruma Paketi

 • WebRadar

  ID Safe "Kimliğim Güvende" nin tespit edici özelliği sayesinde, sizin için önemli olan tüm kişisel bilgileriniz internetin güvensiz dünyasında taranır ve en ufak bir risk görüldüğünde size haber verilir.

  İnternet sitelerine her girişiniz ve çevrimiçi gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler sizin hakkınızda daha fazla kişisel bilgi toplanması demektir. CPP'nin Web Radar uygulaması İnternet güvenlik uzmanı Garlik tarafından sunulmakta ve internetteki kişisel ve finansal bilgilerinizi sürekli korumaktadır. Bu sayede bilgilerinizin bulunduğu güvenli olmayan internet sitelerini ve ortak veri tabanlarını size gösterecek ve ne kadar risk altında olduğunuzu söyleyeceğiz.

 • PC koruma

  Ayrıca kimliğinizin bir kısmını sakladığınız bilgisayarınızda artık güvence altında!

  İnterneti, online alış veriş ve bankacılık gibi herhangi bir iş için gönül rahatlığıyla ve kesintisiz kullanmanızı sağlayan bir güvenlik paketidir. Sizi virüsler, korsanlar, online sahtecilik, kimlik hırsızlığı ve bilinen, bilinmeyen tüm tehditlerden korur. Ayrıca, gelen kutunuzu spamdan korur ve tümüyle yeni Panda Güvenli Tarayıcı ile kişisel bilgilerinizi tehlikeye atmadan ve güvenli bir şekilde İnternette dolaşmanızı sağlar. Ebeveyn Denetimi ile, çocuklarınız İnternette güvenle dolaşabilirler.

3. Size Özel Kimlik Sahtekarlığı Uzmanı

Kimlik hırsızlığı mağduru olduğunuzu fark ettiniz. Tek yapmanız gereken 444 1 277 numaralı Kimlik Destek Hattımızı arayarak Uzman Müşteri Temsilcimize durumunuzu bildirmeniz! Kimlik Sahtekârlığı Uzmanımız sizinle bağlantıya geçerek sorununuzun giderilebilmesi, isminizin temize çıkarılabilmesi sürecinde size danışmanlık verecek, durumunuza özel aksiyon planları hazırlayacak ve ilgili kurumlarla sizin adınıza görüşmeler yaparak sürecin lehinize çözümlenmesini sağlayacaktır. Böylece mağduriyetiniz süresince yalnız olmayacak, telaş ve panik içinde en doğru adımları keşfetmekle zaman kaybetmemiş olacaksınız.

4. Finansal Destek

Kimlik Hırsızlığı konusu sadece adli riskler ve itibar kaybı ihtimalleri barındırmaz. Bu gibi durumlarda maddi açıdan da çeşitli riskler ve kayıplar yaşayabilir, harcamalar yapmak zorunda kalabilirsiniz.

ID Safe "Kimliğim Güvende" çerçevesinde, Kimlik Hırsızlığına maruz kalmanız durumunda ihtiyaç duyabileceğiniz hukuki masraflar, gelir kaybı teminatı, zorunlu seyahat masrafları ve iletişim masraflarınız için 20.000 TL’ye kadar sigorta güvencesine sahip olacaksınız.

Ayrıca, 1.000 TL’ye kadar kimlik yenileme ve yine 3.000 TL’ ye kadar şifre hırsızlığı* teminatından yararlanabileceksiniz.

* Poliçe kapsamındaki 20.000 TL'lik kimlik hırsızlığı teminatlarından faydalanıyorsanız bu teminattan faydalanamazsınız.


Kimlik

“Kimlik hırsızlığı günümüzün en önemli ve gerçek tehditlerinden biri...”

Yabancı birilerinin bilginiz dışında, kimlik bilgilerinizle, sizin yerinize geçerek senet imzalaması, şirket kurması, banka kredisi kullanması, internette işlem yapması ya da adli bir suça karışmasıyla başınıza gelebilecek her türlü olay ve durumdur. Bu durumda kişi kendini kandırılmış hissetmesinin yanı sıra, maddi ve manevi boyutu çok yüksek zararlara uğrayabilir, itibar kaybedebilir ve hatta suçsuzluğunun ispat edilememesi durumunda hapis cezası alabilir. Kimlik hırsızlığı süreci, doğru yönetilememesi durumunda başınıza geri dönüşü neredeyse imkânsız sorunlar açabilir.

 

Kimlik Hırsızlığı Türleri

Kimlik Hırsızları kişisel bilgilerinizi çalmak için farklı yöntemler kullanırlar. Bu bölüm en yaygın 10 yöntemi ele almakta, nasıl işlediklerini göstermekte ve başınıza gelebilecek kimlik dolandırıcılığını nasıl engelleyebileğinizi anlatmaktadır.

 • Çöp karıştırma
 • Yankesicilik
 • E-Dolandırıcılık
 • Bilgisayar Korsanlığı
 • Eski usul hırsızlık
 • Posta yönlendirme
 • Kapkaç
 • Kart klonlama ve kopyalama
 • Araba plakalarının kopyalanması
 • Sahte CV

 


Kimlik numaranıza dikkat edin

Kimlik numaranızı paylaşmayın veya zorunlu olmadıkça gereksiz belgeler üzerine yazılmasına izin vermeyin.

Kişisel bilgilerinizi kolay kolay paylaşmayın

Telefon veya e-posta yoluyla istenen kişisel bilgilerinizi paylaşırken dikkatli ve süpheci olun. Unutmayın ki farklı yöntemler arayan yaratıcı hırsızlar bulunmaktadır. Diğer taraftan, günlük telefon konuşmalarınızın da üçüncü kişiler tarafından duyulabileceğini aklınızda bulundurun.

Bilgisayarınızı koruyun

Kullanmadığınız bilgileri ofis veya ev bilgisayarınızda bulundurmayın. İletişim sisteminizin zayıf noktalarının bilincinde olun ve gerekli olan yama yazılımları indirin. Anti-virüs yazılımına sahip olduğunuzdan ve düzenli olarak güncellendiğinden emin olun. Önerebileceğimiz bir başka şey de bir güvenlik duvarı kullanmanızdır. Böylece bilgilerinize internet üzerinden erişmeye çalışan kişilere karşı korunmuş olursunuz.

Kimlik kartınızı evde veya ofiste güvenli bir yerde tutun

Özellikle, yaşam alanlarınızı farklı insanlarla paylaşıyorsanız kimlik bilgilerinizi içeren belgelere dikkat edin.

Çöpe attıklarınıza dikkat edin

Bankanız veya benzer organizasyonlarla gereksiz iletişimlerinizi durdurun. Tüm kredi kartı ekstrelerinizi, vergi kayıtlarınızı veya değerli bilgi içeren yazılı herhangi bir belgeyi okunamayacak hale gelene kadar yırttığınızdan emin olun.

İnternet üzerinden alışveriş yaparken her adımda dikkatli olun!

Ödeme bilgilerinizi sadece bilinen ve güvenilir internet siteleriyle paylaşın. Ziyaret ettiğiniz ve kişisel bilgilerinizi paylaştığınız internet sitelerinin, sağ veya sol alt köşelerinde güvenlik sistemine ait bir sembolün olup olmadığını devamlı kontrol edin. Bu sembol, sitenin yüksek güvenlik kodlamasına sahip olduğunu gösterir. İnternet üzerinden yaptığınız işlemleri düzenli olarak kredi kartı ekstrelerinizden de kontrol edin.

Tahmin edilmesi kolay şifreler oluşturmayın

Kredi kartları, internet bankacılığı, vb. için kullandığınız şifrelerinizde doğum tarihiniz veya sıralı sayılar gibi kolayca tahmin edilebilecek şifreler kullanmayın

Kimlik kartınızın fotokopisini kullanırken dikkatli olun

Özellikle Türkiye’de fotokopi oldukça yaygın. Fotokopinin doğru ellerde olduğundan emin olun. Başka bir önlem olarak fotokopinin üzerine “sadece … kullanımı içindir. Başka amaçla, başka yerde kullanılamaz” notunu yazın.


Kimlik numaranıza dikkat edin

Kimlik numaranızı paylaşmayın veya zorunlu olmadıkça gereksiz belgeler üzerine yazılmasına izin vermeyin.

Kişisel bilgilerinizi kolay kolay paylaşmayın

Telefon veya e-posta yoluyla istenen kişisel bilgilerinizi paylaşırken dikkatli ve süpheci olun. Unutmayın ki farklı yöntemler arayan yaratıcı hırsızlar bulunmaktadır. Diğer taraftan, günlük telefon konuşmalarınızın da üçüncü kişiler tarafından duyulabileceğini aklınızda bulundurun.

Bilgisayarınızı koruyun

Kullanmadığınız bilgileri ofis veya ev bilgisayarınızda bulundurmayın. İletişim sisteminizin zayıf noktalarının bilincinde olun ve gerekli olan yama yazılımları indirin. Anti-virüs yazılımına sahip olduğunuzdan ve düzenli olarak güncellendiğinden emin olun. Önerebileceğimiz bir başka şey de bir güvenlik duvarı kullanmanızdır. Böylece bilgilerinize internet üzerinden erişmeye çalışan kişilere karşı korunmuş olursunuz.

Kimlik kartınızı evde veya ofiste güvenli bir yerde tutun

Özellikle, yaşam alanlarınızı farklı insanlarla paylaşıyorsanız kimlik bilgilerinizi içeren belgelere dikkat edin.

Çöpe attıklarınıza dikkat edin

Bankanız veya benzer organizasyonlarla gereksiz iletişimlerinizi durdurun. Tüm kredi kartı ekstrelerinizi, vergi kayıtlarınızı veya değerli bilgi içeren yazılı herhangi bir belgeyi okunamayacak hale gelene kadar yırttığınızdan emin olun.

İnternet üzerinden alışveriş yaparken her adımda dikkatli olun!

Ödeme bilgilerinizi sadece bilinen ve güvenilir internet siteleriyle paylaşın. Ziyaret ettiğiniz ve kişisel bilgilerinizi paylaştığınız internet sitelerinin, sağ veya sol alt köşelerinde güvenlik sistemine ait bir sembolün olup olmadığını devamlı kontrol edin. Bu sembol, sitenin yüksek güvenlik kodlamasına sahip olduğunu gösterir. İnternet üzerinden yaptığınız işlemleri düzenli olarak kredi kartı ekstrelerinizden de kontrol edin.

Tahmin edilmesi kolay şifreler oluşturmayın

Kredi kartları, internet bankacılığı, vb. için kullandığınız şifrelerinizde doğum tarihiniz veya sıralı sayılar gibi kolayca tahmin edilebilecek şifreler kullanmayın

Kimlik kartınızın fotokopisini kullanırken dikkatli olun

Özellikle Türkiye’de fotokopi oldukça yaygın. Fotokopinin doğru ellerde olduğundan emin olun. Başka bir önlem olarak fotokopinin üzerine “sadece … kullanımı içindir. Başka amaçla, başka yerde kullanılamaz” notunu yazın.


“Herkes kimlik hırsızlığıyla karşılaşabilir.”

Kimlik hırsızları, birkaç küçük bilgiyle size çok büyük borçlar ve ve sorunlar yaratabilir.

 • Bankaların internet şubelerine ya da üyelik gerektiren sitelere giriş yapmadan önce ilgili web adresini kendiniz yazdığınızdan, size önerilen bir linke tıklayarak ulaşmadığınızdan emin olmalısınız. Girmeye çalıştığınız sayfaya kişisel bilglerinizi paylaşmadan önce sayfanın sağ alt köşesinde asma kilit görselini görmelisiniz. Bu kilit sitede güvenli şifreleme yapıldığını göstermektedir. Aynı şekilde telefon aracılığı ile alcağınız şüpheli şifrelerinizi öğrenme taleplerine olumsuz cevap veriniz. Teyid almak için adına şifre talep edilen firmaya kendiniz ulaşınız.
 • Özellikle üzerinde kimliğinize ait veriler olduğunu bildiğiniz mektup, ekstre, fatura, maaş bordrolarınız gibi kağıt çöplerinizi sonradan okunmasını imkansız hale getirecek şekilde parçalara ayırıp, yırtarak çöpe attığınızdan emin olunuz.
 • Tedbir için alarm sistemleri düşünebilirsiniz. Ayrıca kapı kilitlerinizi düzenli kontrol ettirmeniz, evinizin içindeki değerli belge ve dökümanları daha hassas saklamanız yardımcı olabilecektir.
 • Gerçekten ihtiyacınız olmayan posta iletişiminizi durdurun ve posta kutunuzu düzenli olarak kontrol edin. Ayrıca posta kutunuzun güvenliğinden emin olacağınız gerekli tedbirleri alın, posta kutusunun güvenli bir ortamda olduğundan emin olun ve kilitinin çalıştığını kontrol edin.
 • Üzerinizde gerekli olmayan kimliklerinizi taşımayın. Taşımak zorunda hissetiklerinizi giysilerinizin en zor ulaşılabilen bölmelerinde tutun.
 • Mecbur kalmadıkça iş başvurularınız sırasında tüm kimlik bilgilerinizi ya da fotokopisini özellikle de saygınlığı bilinen kurumların dışında vermeyin. Vermek zorunda kalırsanız fotokopinin üzerinde hangi amaçla kullanılmasına izin verdiğinizi ve bu amacın dışında kullanılamayacağını belirten bir not düşün.
 • Uzun süre ve gerekli ilişki içerisinde bulunmayacağınız kurumlar ile kimlik bilgilerinizi paylaşmayın.
 • Kimliğinizi cüzdanınızdan çıkardıktan sonra çevrenizi gözlemlemeniz yardımcı olacaktır.
 • Gereksiz postalamaları durdurun
 • Fotokopinin üzerine basitçe “ …Başvuru için geçerlidir, başka bir amaçla kullanılamaz” diye not düşebilirsiniz.

Kimlik


“Herkes kimlik hırsızlığıyla karşılaşabilir.”

Kimlik hırsızları, birkaç küçük bilgiyle size çok büyük borçlar ve ve sorunlar yaratabilir.

 • Bankaların internet şubelerine ya da üyelik gerektiren sitelere giriş yapmadan önce ilgili web adresini kendiniz yazdığınızdan, size önerilen bir linke tıklayarak ulaşmadığınızdan emin olmalısınız. Girmeye çalıştığınız sayfaya kişisel bilglerinizi paylaşmadan önce sayfanın sağ alt köşesinde asma kilit görselini görmelisiniz. Bu kilit sitede güvenli şifreleme yapıldığını göstermektedir. Aynı şekilde telefon aracılığı ile alcağınız şüpheli şifrelerinizi öğrenme taleplerine olumsuz cevap veriniz. Teyid almak için adına şifre talep edilen firmaya kendiniz ulaşınız.
 • Özellikle üzerinde kimliğinize ait veriler olduğunu bildiğiniz mektup, ekstre, fatura, maaş bordrolarınız gibi kağıt çöplerinizi sonradan okunmasını imkansız hale getirecek şekilde parçalara ayırıp, yırtarak çöpe attığınızdan emin olunuz.
 • Tedbir için alarm sistemleri düşünebilirsiniz. Ayrıca kapı kilitlerinizi düzenli kontrol ettirmeniz, evinizin içindeki değerli belge ve dökümanları daha hassas saklamanız yardımcı olabilecektir.
 • Gerçekten ihtiyacınız olmayan posta iletişiminizi durdurun ve posta kutunuzu düzenli olarak kontrol edin. Ayrıca posta kutunuzun güvenliğinden emin olacağınız gerekli tedbirleri alın, posta kutusunun güvenli bir ortamda olduğundan emin olun ve kilitinin çalıştığını kontrol edin.
 • Üzerinizde gerekli olmayan kimliklerinizi taşımayın. Taşımak zorunda hissetiklerinizi giysilerinizin en zor ulaşılabilen bölmelerinde tutun.
 • Mecbur kalmadıkça iş başvurularınız sırasında tüm kimlik bilgilerinizi ya da fotokopisini özellikle de saygınlığı bilinen kurumların dışında vermeyin. Vermek zorunda kalırsanız fotokopinin üzerinde hangi amaçla kullanılmasına izin verdiğinizi ve bu amacın dışında kullanılamayacağını belirten bir not düşün.
 • Uzun süre ve gerekli ilişki içerisinde bulunmayacağınız kurumlar ile kimlik bilgilerinizi paylaşmayın.
 • Kimliğinizi cüzdanınızdan çıkardıktan sonra çevrenizi gözlemlemeniz yardımcı olacaktır.
 • Gereksiz postalamaları durdurun
 • Fotokopinin üzerine basitçe “ …Başvuru için geçerlidir, başka bir amaçla kullanılamaz” diye not düşebilirsiniz.

Kimlik


Kimlik Hırsızlığı Türleri

Kimlik Hırsızları kişisel bilgilerinizi çalmak için farklı yöntemler kullanırlar. Bu bölüm en yaygın 10 yöntemi ele almakta, nasıl işlediklerini göstermekte ve başınıza gelebilecek kimlik dolandırıcılığını nasıl engelleyebileğinizi anlatmaktadır.


 • Bankaların internet şubelerine ya da üyelik gerektiren sitelere giriş yapmadan önce ilgili web adresini kendiniz yazdığınızdan, size önerilen bir linke tıklayarak ulaşmadığınızdan emin olmalısınız. Girmeye çalıştığınız sayfaya kişisel bilglerinizi paylaşmadan önce sayfanın sağ alt köşesinde asma kilit görselini görmelisiniz. Bu kilit sitede güvenli şifreleme yapıldığını göstermektedir. Aynı şekilde telefon aracılığı ile alcağınız şüpheli şifrelerinizi öğrenme taleplerine olumsuz cevap veriniz. Teyid almak için adına şifre talep edilen firmaya kendiniz ulaşınız.

 • Özellikle üzerinde kimliğinize ait veriler olduğunu bildiğiniz mektup, ekstre, fatura, maaş bordrolarınız gibi kağıt çöplerinizi sonradan okunmasını imkansız hale getirecek şekilde parçalara ayırıp, yırtarak çöpe attığınızdan emin olunuz.

 • Tedbir için alarm sistemleri düşünebilirsiniz. Ayrıca kapı kilitlerinizi düzenli kontrol ettirmeniz, evinizin içindeki değerli belge ve dökümanları daha hassas saklamanız yardımcı olabilecektir.

 • Gerçekten ihtiyacınız olmayan posta iletişiminizi durdurun ve posta kutunuzu düzenli olarak kontrol edin. Ayrıca posta kutunuzun güvenliğinden emin olacağınız gerekli tedbirleri alın, posta kutusunun güvenli bir ortamda olduğundan emin olun ve kilitinin çalıştığını kontrol edin.

 • Üzerinizde gerekli olmayan kimliklerinizi taşımayın. Taşımak zorunda hissetiklerinizi giysilerinizin en zor ulaşılabilen bölmelerinde tutun.

 • Mecbur kalmadıkça iş başvurularınız sırasında tüm kimlik bilgilerinizi ya da fotokopisini özellikle de saygınlığı bilinen kurumların dışında vermeyin. Vermek zorunda kalırsanız fotokopinin üzerinde hangi amaçla kullanılmasına izin verdiğinizi ve bu amacın dışında kullanılamayacağını belirten bir not düşün.

 • Uzun süre ve gerekli ilişki içerisinde bulunmayacağınız kurumlar ile kimlik bilgilerinizi paylaşmayın.

 • Kimliğinizi cüzdanınızdan çıkardıktan sonra çevrenizi gözlemlemeniz yardımcı olacaktır.

 • Gereksiz postalamaları durdurun

 • Fotokopinin üzerine basitçe “ …Başvuru için geçerlidir, başka bir amaçla kullanılamaz” diye not düşebilirsiniz.


ID Safe

Kimlik Hırsızlığı Türleri

Kimlik Hırsızları kişisel bilgilerinizi çalmak için farklı yöntemler kullanırlar. Bu bölüm en yaygın 10 yöntemi ele almakta, nasıl işlediklerini göstermekte ve başınıza gelebilecek kimlik dolandırıcılığını nasıl engelleyebileğinizi anlatmaktadır.

 • Bankaların internet şubelerine ya da üyelik gerektiren sitelere giriş yapmadan önce ilgili web adresini kendiniz yazdığınızdan, size önerilen bir linke tıklayarak ulaşmadığınızdan emin olmalısınız. Girmeye çalıştığınız sayfaya kişisel bilglerinizi paylaşmadan önce sayfanın sağ alt köşesinde asma kilit görselini görmelisiniz. Bu kilit sitede güvenli şifreleme yapıldığını göstermektedir. Aynı şekilde telefon aracılığı ile alcağınız şüpheli şifrelerinizi öğrenme taleplerine olumsuz cevap veriniz. Teyid almak için adına şifre talep edilen firmaya kendiniz ulaşınız.

 • Özellikle üzerinde kimliğinize ait veriler olduğunu bildiğiniz mektup, ekstre, fatura, maaş bordrolarınız gibi kağıt çöplerinizi sonradan okunmasını imkansız hale getirecek şekilde parçalara ayırıp, yırtarak çöpe attığınızdan emin olunuz.

 • Tedbir için alarm sistemleri düşünebilirsiniz. Ayrıca kapı kilitlerinizi düzenli kontrol ettirmeniz, evinizin içindeki değerli belge ve dökümanları daha hassas saklamanız yardımcı olabilecektir.

 • Gerçekten ihtiyacınız olmayan posta iletişiminizi durdurun ve posta kutunuzu düzenli olarak kontrol edin. Ayrıca posta kutunuzun güvenliğinden emin olacağınız gerekli tedbirleri alın, posta kutusunun güvenli bir ortamda olduğundan emin olun ve kilitinin çalıştığını kontrol edin.

 • Üzerinizde gerekli olmayan kimliklerinizi taşımayın. Taşımak zorunda hissetiklerinizi giysilerinizin en zor ulaşılabilen bölmelerinde tutun.

 • Mecbur kalmadıkça iş başvurularınız sırasında tüm kimlik bilgilerinizi ya da fotokopisini özellikle de saygınlığı bilinen kurumların dışında vermeyin. Vermek zorunda kalırsanız fotokopinin üzerinde hangi amaçla kullanılmasına izin verdiğinizi ve bu amacın dışında kullanılamayacağını belirten bir not düşün.

 • Uzun süre ve gerekli ilişki içerisinde bulunmayacağınız kurumlar ile kimlik bilgilerinizi paylaşmayın.

 • Kimliğinizi cüzdanınızdan çıkardıktan sonra çevrenizi gözlemlemeniz yardımcı olacaktır.

 • Gereksiz postalamaları durdurun

 • Fotokopinin üzerine basitçe “ …Başvuru için geçerlidir, başka bir amaçla kullanılamaz” diye not düşebilirsiniz.

1

Please print this page and keep it for you records.

Thank you for purchasing your 12 month Card Rescue membership which is now available to use.  We’ll send you an email and text (if we have your mobile number) with a temporary username and password so you can start using your Members’ Area straight away.   

Your membership documents (including Terms and Conditions) will be sent to you by email within 5 working days, and if for some reason we can’t contact you by email, we will send the documents out by post.  Please check all of the details we have for you are correct and read through the information regarding your product carefully. When you receive our email, make sure you download and save a copy of the Membership guide, which includes your terms and conditions.

Please note:

 • We will take payment of £19.99 (incl. VAT) for your 12 month membership within the next 10 days.
 • Your membership will automatically renew every year unless you contact us before your next renewal date (shown in your membership documents) and ask us not to. We’ll contact you before your next renewal date to remind you and will advise you of the fee for renewal of your membership.
 • You have a right to cancel your membership up to 21 days after the start date shown in your membership documents. If you choose to cancel during this period, your membership will be cancelled immediately and we'll give you a full refund.
 • Should you lose your cards before you receive your membership documentation please get in touch using the details on our contact us page.
 • You will receive your membership key tag by post within 7 working days.

Any questions please email us or call us using the details on our contact us page.

0

Important Information: Card Rescue

Before you click ‘confirm and buy’ please make sure you have read the following information carefully:

 • Your Card Rescue membership will start when you purchase the membership by clicking ‘confirm and buy’ below and will last for 12 months. Your membership will renew automatically at the end of this 12 month period for further periods of 12 months unless you ask us not to before your next renewal date.  We will contact you before each renewal date to remind you.
 • The fee for your 12 month membership is £19.99 (incl. VAT). This fee covers all aspects of your membership.
 • You have a right to cancel your membership up to 21 days after the start date shown in your membership documents. If you choose to cancel during this period, your membership will be cancelled immediately and we'll give you a full refund.
 • You will receive your membership documents including terms and conditions by email within five working days. When you receive these please check all of the details we have for you are correct and read through the information regarding your product carefully. If we cannot send your membership documents by email, and we cannot contact you to confirm your email address, we will send out your membership documents in the post.


Please take time to read the Important Information About Card Rescue before you buy.


Any orders for Card Rescue placed on this website are subject to the Card Rescue terms and conditions which can be accessed by clicking here. Please read the Card Rescue terms & conditions carefully as it is important that you understand the terms and conditions that will apply to your contract before ticking the box below. If you don't understand the terms and conditions please feel free to call us on 0800 077 8479 †.


Please tick the box below before proceeding with your purchase.

00001card-rescue000293914841774ID Safe "Kimliğim Güvende"

Her yıl kimlik dolandırıcılığından Dünyada 1.8 milyon insan etkileniyor!

293920301413WebRadarPC KorumaKimlik Sahtekarlığı UzmanıFinansal ve Hukuki Destek2934000000

Her gün yüzlerce suçsuz insan kimlik hırsızlığıyla karşı karşıya kalıyor. Sorunlarla karşılaşmadan ID Safe "Kimliğim Güvende" ile tanışın!

Kimlik Hırsızlığı yabancı birilerinin bilginiz dışında, kimlik bilgilerinizle, sizin yerinize geçerek senet imzalaması, şirket kurması, banka kredisi kullanması, internette işlem yapması ya da adli bir suça karışmasıyla başınıza gelebilecek her türlü olay ve durumdur. Bu durumda kişi kendini kandırılmış hissetmesinin yanı sıra, maddi ve manevi boyutu çok yüksek zararlara uğrayabilir, itibar kaybedebilir ve hatta suçsuzluğunun ispat edilememesi durumunda hapis cezası alabilir.

Kimlik hırsızlığı süreci, doğru yönetilememesi durumunda başınıza geri dönüşü neredeyse imkânsız sorunlar açabilir.

Kimlik hırsızlığı vakalarının tüm dünyada alarm verecek oranlara varması ile kişisel bilgilerimizin korunması belki de hiç olmadığı kadar önem kazanmaya başladı!

Bu yüzden ID Safe "Kimliğim Güvende" ile tanışmanızı öneriyoruz. Çünkü ID Safe "Kimliğim Güvende", kimliğiniz ile ilgili her türlü konuda size destek olan, yol gösteren ve başınıza gelebilecek bir olayda maddi güvenceler sunarak uzman danışmanlar ve avukatlarla süreci, sizin için en sıkıntısız ve hızlı çözülmesini sağlayacak şekilde yöneten benzersiz bir üründür.

"Hemen şimdi kimliğinizi koruma altına alın."

Günümüzde kimlik hırsızları, tedbirini almayan kişilerin bilgilerini çalmak konusunda gittikçe uzman hale gelmiştir. Kimlik Hırsızlığının sonuçları çok farklı ve ağır olabilir.

Finansal kayıplar – Hırsızlar, yapmadığınız alışverişler yüzünden sizi büyük borçlara sokabilir.

Kredibilite ve itibar kaybı – Kredibiliteniz etkilendiği takdirde banka hesabı açarken, kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunurken problem yaşayabilir, itibar kaybınız ile ise hiç beklemediğiniz zorluklarla karşılaşabilirsiniz.

Zaman kaybı ve mücadele – Kimlik hırsızlığı sonucu oluşabilecek sorunlardan kurtulmak sandığınızdan da zor olabilir.

ID Safe "Kimliğim Güvende" ile kimlik hırsızlığına karşı her türlü korumaya sahip olur, en kötü durumlarda bile mağdur olmazsınız.

00000

“Kimliğinizi korumak artık hiç olmadığı kadar önemli...”

Kimlik hırsızlarının gittikçe ısrarlı hale gelmesi ve teknolojik gelişmelerden faydalanmaları günümüzde kimlik korumasını çok daha önemli hale getirmiştir. ID Safe "Kimliğim Güvende" ye sahip olduğunuzda birçok hizmetten yararlanmanın yanı sıra her an korunduğunuzu bilmenin rahatlığını da yaşarsınız.

1. Kimlik destek hattı

Kimlik Hırsızlığı açısından olası riskleriniz neler, bu riskleri nasıl azaltabilirsiniz ve kendinizi nasıl koruyabilirsiniz gibi kimliğiniz ile ilgili başınıza gelebilecek her türlü konuda 444 1 277 numaralı Kimlik Destek Hattı’mızı arayarak, Uzman Müşteri Temsilcimizden yardım alabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir kimliğinizi kaybetmenizin ardından yenisini nasıl, hangi belgelerle ve hangi aşamaları izleyerek edinebileceğinizi de Kimlik Destek Hattımızdan öğrenebilirsiniz. Kayıp kimlikleriniz için müşteri temsilcilerimiz sizin yerinize gazete ilanı verilmesini organize eder ve ilanın yayınlandığı gazetenin bir örneğini saklamanız için sizinle paylaşır.

ID Safe "Kimliğim Güvende" ye bilgilerinizi kaydettirirken aynı zamanda düzenli olarak kimlik sahteciliğiyle ilgili gelişmeleri içeren e-bültenlere ulaşabilecek, yeni tehdit ve çözüm yollarından günü gününe haberdar olabileceksiniz.

2. Tespit Edici ve Önleyici Koruma Paketi

 • WebRadar

  ID Safe "Kimliğim Güvende" nin tespit edici özelliği sayesinde, sizin için önemli olan tüm kişisel bilgileriniz internetin güvensiz dünyasında taranır ve en ufak bir risk görüldüğünde size haber verilir.

  İnternet sitelerine her girişiniz ve çevrimiçi gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler sizin hakkınızda daha fazla kişisel bilgi toplanması demektir. CPP'nin Web Radar uygulaması İnternet güvenlik uzmanı Garlik tarafından sunulmakta ve internetteki kişisel ve finansal bilgilerinizi sürekli korumaktadır. Bu sayede bilgilerinizin bulunduğu güvenli olmayan internet sitelerini ve ortak veri tabanlarını size gösterecek ve ne kadar risk altında olduğunuzu söyleyeceğiz.

 • PC koruma

  Ayrıca kimliğinizin bir kısmını sakladığınız bilgisayarınızda artık güvence altında!

  İnterneti, online alış veriş ve bankacılık gibi herhangi bir iş için gönül rahatlığıyla ve kesintisiz kullanmanızı sağlayan bir güvenlik paketidir. Sizi virüsler, korsanlar, online sahtecilik, kimlik hırsızlığı ve bilinen, bilinmeyen tüm tehditlerden korur. Ayrıca, gelen kutunuzu spamdan korur ve tümüyle yeni Panda Güvenli Tarayıcı ile kişisel bilgilerinizi tehlikeye atmadan ve güvenli bir şekilde İnternette dolaşmanızı sağlar. Ebeveyn Denetimi ile, çocuklarınız İnternette güvenle dolaşabilirler.

3. Size Özel Kimlik Sahtekarlığı Uzmanı

Kimlik hırsızlığı mağduru olduğunuzu fark ettiniz. Tek yapmanız gereken 444 1 277 numaralı Kimlik Destek Hattımızı arayarak Uzman Müşteri Temsilcimize durumunuzu bildirmeniz! Kimlik Sahtekârlığı Uzmanımız sizinle bağlantıya geçerek sorununuzun giderilebilmesi, isminizin temize çıkarılabilmesi sürecinde size danışmanlık verecek, durumunuza özel aksiyon planları hazırlayacak ve ilgili kurumlarla sizin adınıza görüşmeler yaparak sürecin lehinize çözümlenmesini sağlayacaktır. Böylece mağduriyetiniz süresince yalnız olmayacak, telaş ve panik içinde en doğru adımları keşfetmekle zaman kaybetmemiş olacaksınız.

4. Finansal Destek

Kimlik Hırsızlığı konusu sadece adli riskler ve itibar kaybı ihtimalleri barındırmaz. Bu gibi durumlarda maddi açıdan da çeşitli riskler ve kayıplar yaşayabilir, harcamalar yapmak zorunda kalabilirsiniz.

ID Safe "Kimliğim Güvende" çerçevesinde, Kimlik Hırsızlığına maruz kalmanız durumunda ihtiyaç duyabileceğiniz hukuki masraflar, gelir kaybı teminatı, zorunlu seyahat masrafları ve iletişim masraflarınız için 20.000 TL’ye kadar sigorta güvencesine sahip olacaksınız.

Ayrıca, 1.000 TL’ye kadar kimlik yenileme ve yine 3.000 TL’ ye kadar şifre hırsızlığı* teminatından yararlanabileceksiniz.

* Poliçe kapsamındaki 20.000 TL'lik kimlik hırsızlığı teminatlarından faydalanıyorsanız bu teminattan faydalanamazsınız.

000000

Kimlik

“Kimlik hırsızlığı günümüzün en önemli ve gerçek tehditlerinden biri...”

Yabancı birilerinin bilginiz dışında, kimlik bilgilerinizle, sizin yerinize geçerek senet imzalaması, şirket kurması, banka kredisi kullanması, internette işlem yapması ya da adli bir suça karışmasıyla başınıza gelebilecek her türlü olay ve durumdur. Bu durumda kişi kendini kandırılmış hissetmesinin yanı sıra, maddi ve manevi boyutu çok yüksek zararlara uğrayabilir, itibar kaybedebilir ve hatta suçsuzluğunun ispat edilememesi durumunda hapis cezası alabilir. Kimlik hırsızlığı süreci, doğru yönetilememesi durumunda başınıza geri dönüşü neredeyse imkânsız sorunlar açabilir.

 

Kimlik Hırsızlığı Türleri

Kimlik Hırsızları kişisel bilgilerinizi çalmak için farklı yöntemler kullanırlar. Bu bölüm en yaygın 10 yöntemi ele almakta, nasıl işlediklerini göstermekte ve başınıza gelebilecek kimlik dolandırıcılığını nasıl engelleyebileğinizi anlatmaktadır.

 • Çöp karıştırma
 • Yankesicilik
 • E-Dolandırıcılık
 • Bilgisayar Korsanlığı
 • Eski usul hırsızlık
 • Posta yönlendirme
 • Kapkaç
 • Kart klonlama ve kopyalama
 • Araba plakalarının kopyalanması
 • Sahte CV

 

00000

Kimlik numaranıza dikkat edin

Kimlik numaranızı paylaşmayın veya zorunlu olmadıkça gereksiz belgeler üzerine yazılmasına izin vermeyin.

Kişisel bilgilerinizi kolay kolay paylaşmayın

Telefon veya e-posta yoluyla istenen kişisel bilgilerinizi paylaşırken dikkatli ve süpheci olun. Unutmayın ki farklı yöntemler arayan yaratıcı hırsızlar bulunmaktadır. Diğer taraftan, günlük telefon konuşmalarınızın da üçüncü kişiler tarafından duyulabileceğini aklınızda bulundurun.

Bilgisayarınızı koruyun

Kullanmadığınız bilgileri ofis veya ev bilgisayarınızda bulundurmayın. İletişim sisteminizin zayıf noktalarının bilincinde olun ve gerekli olan yama yazılımları indirin. Anti-virüs yazılımına sahip olduğunuzdan ve düzenli olarak güncellendiğinden emin olun. Önerebileceğimiz bir başka şey de bir güvenlik duvarı kullanmanızdır. Böylece bilgilerinize internet üzerinden erişmeye çalışan kişilere karşı korunmuş olursunuz.

Kimlik kartınızı evde veya ofiste güvenli bir yerde tutun

Özellikle, yaşam alanlarınızı farklı insanlarla paylaşıyorsanız kimlik bilgilerinizi içeren belgelere dikkat edin.

Çöpe attıklarınıza dikkat edin

Bankanız veya benzer organizasyonlarla gereksiz iletişimlerinizi durdurun. Tüm kredi kartı ekstrelerinizi, vergi kayıtlarınızı veya değerli bilgi içeren yazılı herhangi bir belgeyi okunamayacak hale gelene kadar yırttığınızdan emin olun.

İnternet üzerinden alışveriş yaparken her adımda dikkatli olun!

Ödeme bilgilerinizi sadece bilinen ve güvenilir internet siteleriyle paylaşın. Ziyaret ettiğiniz ve kişisel bilgilerinizi paylaştığınız internet sitelerinin, sağ veya sol alt köşelerinde güvenlik sistemine ait bir sembolün olup olmadığını devamlı kontrol edin. Bu sembol, sitenin yüksek güvenlik kodlamasına sahip olduğunu gösterir. İnternet üzerinden yaptığınız işlemleri düzenli olarak kredi kartı ekstrelerinizden de kontrol edin.

Tahmin edilmesi kolay şifreler oluşturmayın

Kredi kartları, internet bankacılığı, vb. için kullandığınız şifrelerinizde doğum tarihiniz veya sıralı sayılar gibi kolayca tahmin edilebilecek şifreler kullanmayın

Kimlik kartınızın fotokopisini kullanırken dikkatli olun

Özellikle Türkiye’de fotokopi oldukça yaygın. Fotokopinin doğru ellerde olduğundan emin olun. Başka bir önlem olarak fotokopinin üzerine “sadece … kullanımı içindir. Başka amaçla, başka yerde kullanılamaz” notunu yazın.

00000

“Herkes kimlik hırsızlığıyla karşılaşabilir.”

Kimlik hırsızları, birkaç küçük bilgiyle size çok büyük borçlar ve ve sorunlar yaratabilir.

 • Bankaların internet şubelerine ya da üyelik gerektiren sitelere giriş yapmadan önce ilgili web adresini kendiniz yazdığınızdan, size önerilen bir linke tıklayarak ulaşmadığınızdan emin olmalısınız. Girmeye çalıştığınız sayfaya kişisel bilglerinizi paylaşmadan önce sayfanın sağ alt köşesinde asma kilit görselini görmelisiniz. Bu kilit sitede güvenli şifreleme yapıldığını göstermektedir. Aynı şekilde telefon aracılığı ile alcağınız şüpheli şifrelerinizi öğrenme taleplerine olumsuz cevap veriniz. Teyid almak için adına şifre talep edilen firmaya kendiniz ulaşınız.
 • Özellikle üzerinde kimliğinize ait veriler olduğunu bildiğiniz mektup, ekstre, fatura, maaş bordrolarınız gibi kağıt çöplerinizi sonradan okunmasını imkansız hale getirecek şekilde parçalara ayırıp, yırtarak çöpe attığınızdan emin olunuz.
 • Tedbir için alarm sistemleri düşünebilirsiniz. Ayrıca kapı kilitlerinizi düzenli kontrol ettirmeniz, evinizin içindeki değerli belge ve dökümanları daha hassas saklamanız yardımcı olabilecektir.
 • Gerçekten ihtiyacınız olmayan posta iletişiminizi durdurun ve posta kutunuzu düzenli olarak kontrol edin. Ayrıca posta kutunuzun güvenliğinden emin olacağınız gerekli tedbirleri alın, posta kutusunun güvenli bir ortamda olduğundan emin olun ve kilitinin çalıştığını kontrol edin.
 • Üzerinizde gerekli olmayan kimliklerinizi taşımayın. Taşımak zorunda hissetiklerinizi giysilerinizin en zor ulaşılabilen bölmelerinde tutun.
 • Mecbur kalmadıkça iş başvurularınız sırasında tüm kimlik bilgilerinizi ya da fotokopisini özellikle de saygınlığı bilinen kurumların dışında vermeyin. Vermek zorunda kalırsanız fotokopinin üzerinde hangi amaçla kullanılmasına izin verdiğinizi ve bu amacın dışında kullanılamayacağını belirten bir not düşün.
 • Uzun süre ve gerekli ilişki içerisinde bulunmayacağınız kurumlar ile kimlik bilgilerinizi paylaşmayın.
 • Kimliğinizi cüzdanınızdan çıkardıktan sonra çevrenizi gözlemlemeniz yardımcı olacaktır.
 • Gereksiz postalamaları durdurun
 • Fotokopinin üzerine basitçe “ …Başvuru için geçerlidir, başka bir amaçla kullanılamaz” diye not düşebilirsiniz.

Kimlik

00000

Kullanıcı Görüşleri